Упростите вырожение

2x• (x-3) - 3x (x+5)

+1
Ответы (2)
  1. 13 февраля, 10:06
    0
    2x²-6x-3x²-15x=-x²-21x
  2. 13 февраля, 10:41
    0
    = 2X^2 - 6X - 3X^2 - 15X = - X^2 - 21X