Разложите на множители:

x (a-x) + y (x-a)

b (c-b) - d (b-c)

2x (3x-5) + 17 (5-3x)

(a-b) - a (b-a)

(x-y) + b (y-x)

a (x-5) - b (5-x)

+1
Ответы (1)
  1. 8 мая, 18:43
    0
    X (a-x) + y (x-a) = (a-x) (x-y)

    b (c-b) - d (b-c) = (c-b) (b+d)

    2x (3x-5) + 17 (5-3x) = (3x-5) (2x-17)

    (a-b) x^2 - a (b-a) x^2 = (a-b) (a-1) x^2

    (x-y) x^2 + b (y-x) = (x-y) (b-x^2)

    a (x-5) x^2 - b (5-x) = (x-5) (b-x^2)