Разложите на множители:

а) c (c-3) - 3 (c-3)

б) x⁴-2x³+2x²-4x

+2
Ответы (1)
  1. 30 марта, 03:46
    0
    А) (c-3) (c-3)

    б) (x^4 - 2x^3) + (2x^2 - 4x) =

    = x^ 3 (x - 2) + 2x (x - 2) = (x - 2) (x^3+2x)