Разложите на множители:

a) 4a^2-b^2+2a-b б) a^2-9b^2+a+3b

+3
Ответы (1)
  1. 24 апреля, 20:06
    0
    a) 4a ² - b ² + 2a-b = (2a-b) (2a+b) + (2a-b) = (2a-b) (2a+b+1)

    б) a ² - 9b ² + a+3b = (a-3b) (a+3b) + (a+3b) = (a+3b) (a-3b+1)