Разложите на множители 3x²+8x-3

+4
Ответы (1)
  1. 13 апреля, 12:29
    0
    D=8²-4*3 * (-3) = 64+36=100=√100=10 x1 = (-8+10) / 2*3=2/6 x1=⅓ x2 = (-8-10) / 2*3=-18/6 x2=-3 3x²+8x-3=3 (x-⅓) (x - (-3)) = 3 (x-⅓) (x+3) = = (3x-1) (x+3) = 3x²+9x-x-3=3x²+8x-3.