Решите систему уравнений х - у = 4

х^2 - 2 у = 11

+1
Ответы (1)
  1. 20 декабря, 00:58
    0
    Х = (4+у) (4+у) ²-2 у=11 16+8 у+у²-2 у-11=0 у²+6 у+5=0 По теореме Вието у1+у2=-р=-6 у1*у2=q=5 y1=-1 y2=-5 x1 = (4+y1) = 4 + (-1) = 4-1 x1=3 x2 = (4+y2) = 4 + (-5) = 4-5 x2=-1 (3; -1) и (-1; -5)