Упростите (cos a + sin a) в квадрате-2sin a cos a

+5
Ответы (1)
  1. 14 февраля, 18:12
    0
    (cos a = sin a) ^2 - 2sin a cos a = sin^2 a - 2sin a cos a + cos^2 a +

    + 2sin a cos a = sin^2 a + cos^2 a = 1