Разложите на множители:

2 у^2-18=?

2 х^2-12x+18=?

3y-27=?

3x^2+12x+12=?

+1
Ответы (2)
  1. 6 октября, 01:21
    0
    1) 2 у^2-18=2 (y^2-9) = 2 * (y-3) * (y+3)

    2) 2 х^2-12x+18=2 * (x^2-6x+9) = 2 * (x-3) ^2

    3) 3y^2-27=3 * (y^2-9) = 3 * (y-3) * (y+3)

    4) 3x^2+12x+12=3 * (x^2+4x+4) = 3 * (x+2) ^2
  2. 6 октября, 01:55
    0
    1) 2 х^2-18=2 (х^2-9) ...; 2) 2 х^2-12 х+18=2 (х^2-6 х+9) ...; 3) 3 у-27=3 (у-9) ...; 4) 3 х^2+12 х+12=3 (х^2+4 х+4)