Разложите на множители:

(а-b) ^3-a^2+2ab-b^2

+4
Ответы (1)
  1. 26 сентября, 11:14
    +2
    (a-b) ^3 - a^2 + 2ab - b^2 = (a-b) ^3 - (a^2 - 2ab + b^2) = (a-b) ^3 - (a-b) ^2 = (a-b) ^2 (a-b-1)