2 : 2,25 * 9/32 - 30/103 * (2/15 + 1 7/12)

+2
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 03:08
    0
    2 : 2,25 * 9/32 - 30/103 * (2/15 + 1 7/12) = - 1/4

    1) 2/15+1 7/12=8/60+1 35/60=1 43/60

    2) 2:2.25=2*100/225=8/9

    3) 8/9*9/32=1/4

    4) 30/103*1 43/60=30/103*103/60=1/2

    5) 1/4-1/2=1/4-2/4=-1/4