1) 203^2-406*103+103^2

2) 1,58^2+1,58*2,84+1,42

+5
Ответы (1)
  1. 20 июля, 06:07
    0
    1) 203^2-2·203·103+103^2 = (203-103) ^2=100^2=10000

    2) 1,58^2+2·1,58·1,42+1,42^2 = (1,58+1,42) ^2=3^2=9