Уравнение

1 / (х-3) ^2 - 3 / (x-3) - 4 = 0

+2
Ответы (1)
  1. 12 марта, 06:09
    0
    1 - 3 * (X - 3) - 4 * (X - 3) ^2 = 0

    1 - 3X + 9 - 4 * (X^2 - 6X + 9) = 0

    10 - 3X - 4X^2 + 24X - 36 = 0

    - 4X^2 + 21X - 26 = 0

    D = 441 - 416 = 25

    V D = 5

    X1 = (- 21 + 5) : (- 8) = 2

    X2 = 3,25