Найти x

1) log ₂ x = 3

2) log ₂ x = - 2

3) log ₀,₂ x = 4

4) log ₇ x = 1/3

5) log ₀ (14-4x) = log ₆ (2x+2)

6) log ₀,₂ (12x + 8) = log ₀,₂ (11x + 7)

7) log ₃ (x² + 6) = log₃ 5x

8) log (x² - 6) = log (8+5x)

9) log (x²+8) = log (2 - 9x)

10) log₃ (x² - 11x + 27) = 2

+4
Ответы (1)
  1. 9 ноября, 03:31
    0
    1) 2^3=x

    x=8

    2) 2^ (-2) = x

    x=1/2^2=1/4

    x=0,25

    3) 2^4=x

    x=16

    4) ? 1^1/3=x

    x=1

    5) ? 14-4x=2x+2

    -4x-2x=2-14

    -6x=-12

    x=2

    6) ? 12x+8=11x+7

    12x-11x=7-8

    x=-1

    7) x^2+6=5x

    x^2-5x+6=0

    по теореме Вието

    х1+х2=-p = - (-5) = 5

    x1*x2=q=6

    x1=3

    x2=2

    8) x^2-6=8+5x

    x^2-5x-14=0

    по теореме Вието

    х1+х2=-р = - (-5) = 5

    x1*x2=q=-14

    x1=7

    x2=-2

    9) x^2+8=2-9x

    x ^2+9x+6=0

    D=9^2-4*1*6=81-24=57

    x1 = (-9+√57) / 2

    x1 = (√57-9) / 2

    x2 = (-9-√57) / 2

    x2 = - (√57+9) / 2

    10) 3^2=x^2-11x+27

    x^2-11x+27-9=0

    x^2-11x+18=0

    По теореме Вието

    x1+x2=-p = - (-11) = 11

    x1*x2=q=18

    x1=9

    x2=2