Решите уравнение:

6 у (у+1) + у+1=0

+4
Ответы (1)
  1. 1 июля, 19:04
    0
    6 у (у+1) + у+1=0

    6 у^2+6 у+у+1=0

    6 у^2+7 у+1=0

    по дискриминанту

    D=49-4*6*1=49-24=25

    у1 = (-7 + 5) / 12=-1/6

    у2 = (- 7 - 5) / 12 = - 1