Log9 (27c) если log3 c=0,5

+4
Ответы (1)
  1. 21 октября, 19:03
    0
    Log9 (27c) = log3 (27c) / log3 (9) = (log3 (27) + log3 (c)) / 2 = (3 + 0.5) / 2=3.5/2=1,75