Разложите на множители:

а) y^5-25y³

б) 16x+8x²+x³

+1
Ответы (1)
  1. 10 марта, 22:29
    +1
    А) y^5-25y³=y^3 (y-5) (y+5)

    б) 16x+8x²+x³=x (x+4) ^2