х^2 + 2 х - 24 / х^2 - 4 х при х = 0.003

+1
Ответы (1)
  1. 19 декабря, 19:58
    0
    (0,003) ^2 + 0,006 - 24 / (0,003) ^2-0,012 = 0,000009 + 0,006 - 24/0,011991=0,006009 + 2001,50112584 = 2001,50713484