Упростить выражение:

(3b+c²-d) - (c²-2d)

+5
Ответы (2)
  1. 21 января, 17:35
    0
    (3b+c²-d) - (c² - 2d) = 3b+c ²-b-с²+2d=2b+2d = 2 (b+d)
  2. 21 января, 19:58
    0
    3b+c в квадрате - d-c в квадрате+2d=3b+d