Решите уравнение:

б) (z-4) (2z+1) = 0

г) y (3y+7) = 0

ж) (1-x) (3x-2) (x+5) = 0

+1
Ответы (1)
  1. 10 марта, 14:05
    0
    Б) z-4=0 2z+1=0

    z1=4 2z=-1

    z2 = - 0.5

    г) у1=0 3 у+7=0

    3 у = - 7

    у2 = - 2 1/3

    ж) 1-х=0 3 х-2=0 х+5=0

    х1=1 х2=2/3 х3 = - 5