log2 (3 х-6) = log2 (2 х-3)

+1
Ответы (1)
  1. 31 июля, 02:15
    0
    Log2 (3 х-6) = log2 (2 х-3)

    3 х-6=2 х-3

    3 х-2 х=6-3

    х=3