Разложи на множители: 0,125v3+u15

+1
Ответы (1)
  1. 30 декабря, 05:17
    0
    0,125v3+u15 = (0,5v) ^3 + (u^5) ^3 = (0.5v + u^5) (0.25v^2 - 0,5vu^5 + u^10)

    a^3+b^3 = (a+b) (a^2-ab+b^2)