1)

1/2√200 - 7√2/49 - √72

2)

1/5√300 - 4√3/16 - √75

+3
Ответы (1)
  1. 3 февраля, 11:55
    0
    1) 1/2√200 - 7√ (2/49) - √72 = 0,5·10√2 - 7·√2/7 - 6√2 = 5√2 - √2 - 6√2 = - 10√2.

    2) 1/5√300 - 4√ (3/16) - √75 = 0,2·10√3 - 4√3/4 - 5√3 = 2√3 - √3 - 5√3 = - 4√3.