Вынести за скобки общий множитель: (m-4) (2n-3) + (m-4) (4n+1) = ?

+3
Ответы (1)
  1. 2 апреля, 02:36
    0
    (m-4) (2n-3) + (m-4) (4n+1) = (m-4) * (2n-3+4n+1) = (m-4) * (6n-2) = (m-4) * 2 (3n-1) = 2 (m-4) * (3n-1)