Разложите на множители

a) w^4-w

в) z^4+8z

e) x^4-16z^4

+2
Ответы (1)
  1. 10 февраля, 05:36
    0
    A) = w (w³-1) = w (w-1) (w²+w+1)

    б) = z (z³+8) = z (z+2) (z²-2z+4)

    в) = (x²-4z²) (x²+4z²) = (x-2z) (x+2z) (x²+4z²)