Разложите на множители

2m+mn-2n-n²

2y²-12xy+18x²

+1
Ответы (1)
  1. 8 июля, 13:50
    0
    1) 2m+mn-2n - n²=2 (m-n) + n (m-n) = (2+n) (m-n)

    2) 2y²-12xy+18x² / делим на 2, следовательно y²-6xy+9x² = (y-3x) ²