По теореме виет 67 х2-105 х+38=0

+2
Ответы (1)
  1. 23 декабря, 02:03
    0
    67x²-105x+38=0

    x1+x2 = 105/67

    x1*x2 = 38/67

    x1=105/67-x2

    (105/67-x2) * x2=38/67

    ((105-67x2) / 67) * x2=38/67 I*67

    105x2-67x2²=38

    67x2²-105x2+38=0

    D = 11025 - 10184 = 841

    (x2) 1 = (105-29) / 134 = 76/134 = 38/67

    (x2) 2 = (105+29) / 134 = 1

    Проверяем:

    (x1) 1 = 105/67-38/67 = 1

    (x1) 2 = 105/67-1 = 38/67

    Корни: 1 и 38/67