Решите уравнение.

(4 х+1) скобка в квадрате - (4 х+3) (4 х-3) = 6 х-2

+5
Ответы (1)
  1. 6 марта, 11:14
    0
    (4 х+1) ^2 - (4 х+3) (4 х-3) = 6 х-2

    16 х^2 + 8 х+1-16 х^2 + 9 - 6 х+2=0

    2 х+12=0

    2 х=-12

    х=-12:2

    х=-6