Ращложите на множители:

a) y⁴-25

б) z⁴-10z²a+25a²

+4
Ответы (2)
  1. 20 ноября, 23:40
    0
    А) y⁴-25 = (у²-5) (у ²+5)

    б) z⁴-10z²a+25a² = (z²-5) ²
  2. 21 ноября, 02:31
    0
    А) y^4-25 = (y^2-5) (y^2+5)

    б) z^4-10z^2a+25a^2 = (z^2-5) ^2