Ращложите многочлен на множетели:

1) 4 х+8 х

2) 3m-6n+mn-2n2

3) 9a2-16

4) y3+18y2+81y

+2
Ответы (1)
  1. 28 февраля, 19:58
    0
    1) 12x

    2) 3m-6n+mn-2n2=m (3-n) + 2n (3-n) = (3-n) (m+2n)

    3) 9a2-16 = (3a+4) (3a-4)

    4) y3+18y2+81y=y (y2+18y+81) = y (y+9) 2