Разложи на множители (t+7) 3-0,001

+5
Ответы (1)
  1. Х
    17 октября, 18:55
    0
    По формуле: a^3 - b^3 = (a-b) (a^2 + ab+b^2)

    (t+7) ^3-0,001=

    (t+7) ^3 - (0,1) ^3 =

    (t+7) ((t+7) ^2 + 0,1 (t+7) + 0.01) =

    (t+7) (t^2 + 14t+49+0,1t+0,7+0,01) =

    (t+7) (t^2 + 14,1t+49,71).