Разложи на множители

az6-am-uz6+nm+um-nz6

+3
Ответы (2)
  1. 11 марта, 10:28
    0
    Az6-am-uz6+nm+um-nz6=a (z6-m) - u * (z6-m) + n * (- (z6-m)) = a * (z6-m) - u * (z6-m) - n * (z6-m) = (6z-m) * (a-u-n)
  2. 11 марта, 12:03
    0
    az6-am-uz6+nm+um-nz6=z^6 (a-u-n) - m (a-n-u) = (a-n-u) (z^6-m)