Разложите на множители: - 12x^3 - 3x - 12x^2

+4
Ответы (1)
  1. 6 июня, 21:52
    0
    - 12x³ - 3x - 12x² = - 3x (4x² + 1 + 4x) = - 3x (4x² + 4x + 1) = - 3x * 4 (x + 0,5) ² =

    = - 12x (x + 0,5) (x + 0,5)