Упростите выражение: а) (z-7) (z+1) - (z+3) ^2 б) 2 (3k-l) ^2+12kl в) y^3 + (5-y) (25+5y+y^2)

+4
Ответы (2)
  1. 2 января, 01:29
    0
    А) z^2 - 7z + z - 7 - (z^2 + 6z + 9) = - 12z - 16 = - 4 (3z - 4)

    b) 2 (9k^2 - 6kl + l^2) + 12kl = 2 (9k^2 - 6kl + l^2 + 6kl) = 18k^2 + 2l^2

    c) y^3 + 125 + 25y + 5y^2 - 25y - 5y^2 - y^3 = 125
  2. 2 января, 02:13
    0
    А) (z-7) (z+1) - (z+3) ^2 = z²+z-7z-7-z²-6z-9=-12z-16

    б) 2 (3k-l) ^2+12kl = 18k ²-12kl+2l²+12kl=18k²+2l²

    в) y^3 + (5-y) (25+5y+y^2) = y ³+125-y³=125