Простите выражение: а) (z-7) (z+1) - (z+3) ^2 б) 2 (3k-l) ^2+12kl в) y^3 + (5-y) (25+5y+y^2)

+3
Ответы (2)
  1. 26 августа, 00:08
    0
    А) (z-7) (z+1) - (z+3) ²=z²-7z-7+z - (z²+9+6z) = z²-7z-7+z-z²-9-6z=-16-12z

    б) 2 (3k-l) ²+12kl=2 (9k²+l²-6kl) + 12kl=18k²+2l²-12kl+12kl=2 (9k²+l²)

    в) y ³ + (5-y) (25+5y+y ²) = у ³+125+25 у+5 у²-25 у²-5 у²-у³=125
  2. 26 августа, 02:05
    0
    а) (z-7) (z+1) - (z+3) ^2 = z ²+z-7z-7-z²-6z-9=-12z-16

    б) 2 (3k-l) ^2+12kl = 18k ²-12kl+2l²+12kl=18k²+2l²

    в) y^3 + (5-y) (25+5y+y^2) = y ³+125-y³=125