Найдите значение выражения (3y - 3) (3y + 3) - 3y (3y + 3) при y = 3,5

+5
Ответы (2)
  1. 10 января, 10:58
    0
    9y в квадрате-9-9 у в квадрате-9 у=-9-9y (9 у в квадрате и минус 9 у в квадрате сокращаются)

    -9-9 у, если у=3,5

    -9-9*3,5=-9-31,5=-40,5
  2. 10 января, 14:12
    0
    (3y - 3) (3y + 3) - 3y (3y + 3) = 9y² - 9 - 9y² - 9y = - 9 - 9y = - 9 (1 + y)

    Если y = 3,5, то

    - 9 (1 + 3,5) = - 9 * 4,5 = - 40,5