Разложите на множители:x^2-10x+21

+4
Ответы (2)
  1. 7 ноября, 12:45
    0
    X1+x2=10

    x1x2=21

    x1=3 x2=7

    X^2-10x+21 = (X-3) (x-7)
  2. 7 ноября, 14:45
    0
    X^-10x+21

    D=100-4*21=16

    x1,2 = (10+-4) : 2

    x1=7, x2=3

    (x-7) * (x-3)