Дано: f (x) = 5/x-1 + 2x + 1.

Найдите f (0,5)

+2
Ответы (2)
  1. 7 сентября, 02:53
    0
    F (0.5) = 5 / (0.5) - 1+2*0.5+1=10-1+1+1=11
  2. 7 сентября, 04:12
    0
    F (x) = 5 / (x-1) + 2x+1

    f (0,5) = 5 / (0,5-1) + 2*0,5+1=5 / (-0,5) + 1+1=-10+2=-8