1) 42sin413/sin53

2) 30 корень 6 cos (-pi/4) sin (-pi/3)

3) - 4cos26/cos154

+5
Ответы (1)
  1. 26 декабря, 21:43
    +1
    1) 42sin413/sin53=42sin (360+53) / sin53=42sin53/sin53=42

    2) 30 √ 6 cos (-pi/4) sin (-pi/3) = 30 √6*√2/2 * (-√3/2) = - 45

    3) - 4cos26/cos154=-4cos26/cos (180-26) = - 4cos26 / (-cos26) = 4