Решения (x+2y) в 3 степени

+1
Ответы (2)
  1. 15 января, 16:45
    0
    (х+2 у) ³=х³+3*х²*2 у+3*х*4 у²+8 у³=х³+6 х²у+12 ху³+8 у³
  2. 15 января, 17:04
    0
    (х+2 у) ³ = (х+2 у) (х+2 у) (х+2 у) = (х²+2 ху+2 ху+4 у²) (х+2 у) = х³+4 х²у+4 ху²+2 х²у+8 ху²+8 у³=х³+6 х²у+12 ху²+8 у³