Разложите на множители:

1) m^2-49

2) 2a^2c^2-18

+5
Ответы (1)
  1. 24 июня, 03:39
    0
    1) m^2-49 = (m-7) (m+7)

    2) 2a^2c^2-18=делим на 2 = > а^2 с^2-9 = (ac-3) (ac+3)