Разложите на множители:

3a - ab

a (m + n) - b (m + n)

x (2a-5b) + y (2a-5b)

+4
Ответы (1)
  1. 15 июля, 17:37
    +1
    3 а-а b=a (3-b)

    a (m + n) - b (m + n) = (m+n) (a-b)

    x (2a-5b) + y (2a-5b)