Разложить на множители

X * (a-b) - y (a-b)

(y-3) скобка в 2 степени - 4 (y-3)

5*a в 2 степени - 20 * ab

7x в 3 степени - 14x в 5 степени

Решить уравнение

4 х в 2 степени - 12 х=0

+4
Ответы (1)
  1. 30 марта, 14:45
    0
    X * (a-b) - y (a-b) = (x-y) (a-b)

    (y-3) '2-4 (y-3) = (y-3) (y-3-4) = (y-3) (y-7)

    5a'2 - 20ab = 5a (a - 4b)

    7x'3 - 14x'5 = 7x'3 (1-2x'2)

    4 х'2 - 12 х=0

    4x (x-3) = 3

    4x=0 или x-3=0

    x=0 x=3

    Ответ: 0, 3.