Разложите на множители:

1) ab-2b

2) 2 (с+5) - а (с+5)

3) 8 х^3-4x^4

4) 3 а-3 с+ха-хс

упростите выражение: (а-4) ^2 - 2 а (3 а-4)

+4
Ответы (2)
  1. 30 октября, 06:00
    0
    Ab - 2b = b (a-2)

    2 (c+5) - a (c+5) = (2-a) (c+5)

    8x³-4x⁴ = 4x³ (2 - x)

    3a-3c+xa-xc = 3 (a-c) + x (a-c) = (3+x) (a-c)

    (a-4) ²-2a (3a-4) = a² - 2*a*4 + 4² - 2a*3a-2a * (-4) =

    =a² - 8a + 16 - 6a² + 8a = (a²-6a²) + (-8a+8a) + 16=

    = - 5a²+16
  2. 30 октября, 07:45
    0
    1) b (a-2)

    2) (2-a) (c+5)

    3) 4x^3 (2-x)

    4) (3a-3c) + (xa-xc) = 3 (a-c) + x (a-c) = (3+x) (a-c)