У вани х=10 наклеек у кати 2 х у оли 5 х+7 х+2 х+5 х+7=?

+4
Ответы (2)
  1. 25 мая, 03:43
    0
    X+2X+5X+7=8X+7

    8•10+7=87

    2•10=20

    5•10+7=57
  2. 25 мая, 05:36
    0
    Х + 2 х + 5 х + 7 = 8 х + 7

    8 ∙ 10 + 7 = 87 - всего

    Ответ: 87

    У Кати: 2 ∙ 10 = 20

    У Оли: 5 ∙ 10 + 7 = 57