Разложите на множители многочлен:

а) х^2 - 4 - 3ax + 6a

б) x^3 + 27

+4
Ответы (1)
  1. 17 февраля, 09:36
    0
    х ² - 4 - 3ax + 6a = (x - 2) (x + 2) + 3a (-x + 2) ;

    x ³ + 27 = (x + 3) (x² - 3x + 9).