Разложи на множетели (t6+u6) 2 - (t6-u6) 2-t2u2

+2
Ответы (2)
  1. 3 июля, 09:13
    0
    T12+u12 + 2t6u6 - t12+2t6u6-u12-t2u2 = 4t6u6-t2u2 = (2t3u3-tu) (2t3u3+tu)
  2. 3 июля, 10:31
    0
    (t⁶ + u⁶) ² - (t⁶ - u⁶) ² - t²u² = (t⁶ + u⁶ + t⁶ - u⁶) (t⁶ + u⁶ - t⁶ + u⁶) - t²u² =

    = 2t⁶ * 2u⁶ - t²u² = 4t⁶u⁶ - t²u² = t²u² (4t⁴u⁴ - 1) = t²u² (2t²u² - 1) (2t²u² + 1)