Разложите на множители (х²+9) ²-36 х²

+1
Ответы (1)
  1. 31 мая, 06:06
    0
    (x² + 9) ² - 36x² = (x² + 9) ² - (6x) ² = (x² + 9 - 6x) (x² + 9 + 6x) =

    = (x - 3) (x - 3) (x + 3) (x + 3)