Log1/3 (log 3 x) = - 1

+3
Ответы (1)
  1. 24 декабря, 12:52
    0
    Log1/3 (log3 (x)) = - 1

    log3 (x) = (1/3) ^-1

    log3 (x) = 3

    x = 3^3

    x=27