Разложите на множители:

(х-3) ^2 =

(2 а + 5b) ^2 =

(a - 2) (a + 2) =

(3x - y) (y + 3x) =

+1
Ответы (1)
  1. 25 июня, 12:03
    0
    1) (х-3) ^2 = 2^ (x-3) = 2x-6

    2) (2a+5b) ^2 = 2^ (2a+5b) = 4a+10b

    3) (a-2) (a+2) = a-2 (a+3) = a-2a-6 = - a-6 (это не точно)

    4) (3x-y) (y+3x) = 3x-y (y+3x) = 3x-y (в степени 2) - 3xy