Вынести общий множитель за скобки 8ax²-4a²x+ax

+1
Ответы (2)
  1. 29 марта, 23:01
    0
    8ax² - 4a²x + ax = ax (8x - 4a + 1) = ax (4 (2x-a) + 1)
  2. 29 марта, 23:50
    0
    8ax² - 4a²x+ax = 4 а (2 х² - ах + х)